Pozycjonowanie stron www – 3 sposoby na odpowiedni efekt

Pozycjonowanie z całą pewnością nie jest najprostszą sprawą. Wyjątkowo, gdy posiadamy a dodatkowo mnóstwo indywidualnych zajęć i zaległych projektów „na wczoraj”. Dlatego również przedstawiamy trzy sposoby na pozycjonowanie osobistych stron tak, by efekty zostały dość szybkie i stabilne.

1. Pozycjonowanie strony za pośrednictwem katalogów. Niemniej jednak uwaga! Nie chodzi o żmudne, nudne i czasochłonne wpisywanie swojej strony do każdego możliwego katalogu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skupienie się na 10-20 katalogów, niemniej jednak wyłącznie tych płatnych albo portali typu ogłoszenia usług. Fakt, że trzeba wysłać smsa za kilka złotych efektywnie zniechęca część ludzi do płacenia za znalezienie się w takim katalogu, a to w połączeniu z faktem, że płatne katalogi są o kilka lepsze niż darmowe, powoduje, że mniejszym nakładem czasu, zyskujemy lepsze efekty. A dodatkowo dodanie strony do kilkunastu katalogów to pomijalnie mały wydatek.

2. Pozycjonowanie strony za pośrednictwem strony wykop.pl. Ale znowu uwaga! Nie chodzi po prostu o dodanie intrygującej zawartości na ten serwis, ponieważ linki tam i tak mają atrybut no-follow. Chodzi o zbudowanie informacji, która będzie na tyle kontrowersyjna, że będą się do niej odnosić ludzi na osobistych blogach dając linki do naszego serwisu. Jest to metoda w bardzo niewielu przypadkach stosowana, ale diabelnie skuteczna, o czym świadczy fakt, że wielu zagranicznych bloggerów z powodzeniem tak w tej chwili robi (z całą pewnością za pośrednictwem odpowiednika serwisu wykop.pl, czyli w większości sytuacji Digga).

3. Pozycjonowanie strony za pośrednictwem mężczyźni i kobiety trzeciej. Po prostu! Zamiast skupiać się na pozycjonowaniu własną pracą, za niewielką opłatą zlecamy tę usługę firmie (a jeszcze lepiej osobie) trzeciej. Bez wątpienia nie korzystamy z dużych firm, a z tych, która muszą być tanie, ażeby w ogóle mieć nabywców, a które jednocześnie pozycjonują identycznie skutecznie jak duże firmy. Chłopcy i dziewczęta takie bez problemu znajdziemy na przykład. w wortalach aukcyjnych albo na portalach z usługami albo ogłoszeniami drobnymi.