W jakim celu należy wykonać lub zakupić katalogowanie swojej strony internetowej?

Właściwie każdy mający własną stronę w sieci monitoruje ilość wejść na jego portal oraz jej rozpoznawalność. W końcu chodzi przecież o dotarcie do możliwie dużej liczby osób. By serwis miał jakiś sens bycia trzeba postarać się zapewnić mu jak największy ruch odwiedzin, do czego z kolei prowadzi właściwe rozreklamowanie strony.

Zdobycie pierwszych miejsc w wyszukiwarce internetowej nie trzeba do łatwych czynności reklamowych. Za emitowanie strony na czołowych pozycjach w wyszukiwarkach internetowych są odpowiedzialne złożone algorytmy wyszukiwarek , a dodatkowo liczba skierowanych odnośników do naszej strony.

Jednym z elementów pozycjonowania jest dodanie strony do jak największej liczby katalogów które posłużą w następnej części pozycjonowania.
Skuteczne pozycjonowanie wymaga właśnie coraz większych nakładów pracy umysłowej. W ogromnej liczbie przypadków, nie wystarcza już prosta optymalizacja skryptu i zwyczajne katalogowanie stron.
Dodawanie wpisów do różnych katalogów jest jedną z wielu sposobów pozycjonowania która daje dość dużą sposobność zwiększenia ilości linków do mojej strony, ponieważ raczej nawet jedna osoba nie jest w stanie stwierdzić ile katalogów stron znajduje się właśnie w internecie.

Katalogów w sieci jest co niemiara dlatego bardzo łatwo można podnieść swoją witrynę, bez wątpienia jedną z dużo ważniejszych rzeczy jest ranking katalogów w wyszukiwarce, czym większy PR katalogów tym nasza strona prężniej będzie się rozwijać, a cyfra odsłon zapewne wzrośnie bardzo szybko. Musimy pamiętać, że poza ilości katalogów do których dodamy stronę powinno się zadbać o porządne opisy które będą stanowiły bardzo istotną część naszego wpisu w katalogu i to aktualnie na niego zwracać uwagę będą użytkownicy.

Jakie cechy pozwolą na odróżnienie mocnego katalogu od kiepskiego? Zacznijmy od wieku – im bardziej wiekowy katalog, tym z reguły posiada wyższy TrustRank a także jest porządniej podlinkowany. Niekoniecznie powinno się poza tym spoglądać na wskaźnik PR, który stracił już swoje praktyczne wykorzystanie, jednak wysoki PR nigdy jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Idea pozycjonowania poprzez katalogowanie stron opiera się na ” oszukaniu ” crawlera Google w ten sposób, by podpowiedzieć automatowi to, że dana strona staje się coraz bardziej znana i popularna wśród Internautów.

Wartościowa strona musi posiadać równie wartościową reklamę w tym przypadku chodzi nam o efektywne pozycjonowanie a konkretnie katalogowanie. Prowadzę własne strony i od niedawna postanowiłem założyć swój katalog. Chciałem w ten metodę zbudować niejako swoje zaplecze pubudzających ciekawość i wartościowych stron. Pomysł okazał się skuteczny, gdyż mężczyźni i kobiety dokonujące wpisów, przedstawiają mi nie raz bardzo ciekawe strony, które nie tylko akceptuję ale również przeglądam ich zawartość. Takich stron pewnie bym prędko nie znalazł, gdyż rozpoczynają one dopiero karierę w internecie.

Najlepszymi linkami są linki pochodzące z naszego zaplecza pozycjonerskiego. Oznacza to, że najlepiej wytworzyć własne dodatkowe strony na różnych domenach, tematycznie powiązanych ze stroną pozycjonowaną. Na utworzonych serwisach zapleczowych umieszczamy linki do naszego głównego serwisu. Jest to czasochłonne zajęcie, niemniej jednak zdecydowanie najlepsze spośród wszystkich wymienionych możliwości zdobywania linków.